Masážní žínka na bříško
Plastová žínka sice nezní moc zajímavě, ale tahle umí divy! Skvěle prokrvuje kůži a moc ji doporučuji na povislou či ochablou kůži na bříšku i na jiných částech těla. Efekt se dostaví, ať máte po porodu pár týdnů nebo i delší dobu. Je vhodná i na celulitidu.
Kategorie: | Cesta matky |
---|
Žínka - návlek na ruku - má každá svou jemnější stranu s hroty a hrubší stranu s kulatými cuplíky a je původně určena na celé tělo i do sauny. Já ji díky Alise Halfarové, poporodní dule, které vděčím za tento objev, doporučuji ji na masáž bříška nasucho stranou s jemnými hroty ve tvaru jehlanu.
Postupujte v kruzích ve směru zprava doleva směrem k pupíku nebo v dlouhých tazích vždy směrem k pupíku (jako by pupík byl sluníčko a vy mu velkými tahy kreslily paprsky). Opečovat můžete ale i boky nebo stehna. Používejte přesně takový tlak, aby bylo viditelné prokrvení (kůže zčervená), ale šetřete se. Prokrvení pomáhá roznášet živiny přesně tam, kde jsou potřeba. Možná si i všimnete, že na začátkůu máte na bříšku místa, která zčervenání odolávají déle - to se bude ale s obnovováním cirkulace časem zrychlovat. Na někoho může být masáž moc silná nebo hroty hrubé, je to určitě věc preference, ale toto je žínka s největším efektem, s jakým jsem se setkala.
Viditelně oživuje kůži, napomáhá blednutí strií a snižuje i celulitidu. Je velmi příjemná také na zádech, mně osobně někdy například v době menstruace dělá dobře prokrvení v oblasti beder nebo i škrábání na zádech :-)
Tato masáž žínkou je vhodná každý den už v šestinedělí cca od 2 týdnů po porodu (do té doby jsou vhodnější jemnější masáže a peelingy). Masáž pomáhá také dobrému trávení, zahřátí a prokrvení orgánů při rekonvalescenci. Doporučuji ji i máte-li jizvu po sekci, zde ovšem vyčkejte do úplného zahojení a jizvu začněte nejdříve opečovávat jemnějšími materiály. Pozor na tlak v místech, kde máte nižší citlivost.
Materiál: plast
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.